Ohlssons Tyger är en av Sveriges mest välsorterade tygaffärer med ett brett sortiment av inredningstyger, modevaror och tillbehör.
Butiken i Spiralen öppnar i mars 2013.
- Det är roligt att kunna presentera en riktig tygaffär i Norrköpings City. Det breddar och kompletterar vårt utbud ytterligare, säger Christer Saletti, Chef kommersiella lokaler i Norrköping hos Fastighets AB L E Lundberg.
- Vi får ett bra läge i Norrköping och kommer att kunna öppna en bra butik i Norrköping City. Vårt sortiment kombinerat med kunnig och engagerad personal, fungerar väl i våra 14 butiker i landet, säger Torbjörn Olsson, vd för Ohlssons Tyger.
Teknik "Den svenska fastighetsbranschen befinner sig för närvarande i en mycket aktiv fas." Så beskriver ChatGPT alltså läget just nu i fastighetsbranschen – sannolikt en bild som inte alla skulle känna igen sig i. Fastighetssverige bestämde sig för att ta reda på vilka andra insikter AI-assistenten har om den svenska fastighetsbranschen och framtiden för AI och proptech i den samma.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.