Image

Nya besparingsåtgärder på gång för John Mattson

Bolag Per Nilsson, vd för John Mattson, presenterade nyligen bolagets tredje kvartalsrapport för 2023. I en intervju med Fastighetssverige är vd:n inte främmande för fler korrigeringar och åtstramningar: – När förutsättningarna förändras behöver man ibland ta beslut att inte göra sådant som man i normala fall skulle ha gjort.
Publicerad den 20 November 2023

Senast från Fastighetssverige Plus

Sannolikt med sprickande bostadsbubbla: "Politiken måste desarmera krisen"

Bostäder Hur måste eller bör bostadspolitiken förändras och vad är solidarisk bostadspolitik? Det har en grupp på sex forskare har kartlagt i boken "Kris i bostadsfrågan". Fastighetssverige ringde upp en av forskarna för att höra vad de kommit fram till.

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus


Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige