Uthyrningen till Friskis & Svettis tillsammans med uthyrningen till Arbetsförmedlingen om 2 000 kvadratmeter i augusti i vittnar om en stark hyresmarknad i Östersund.
– Stadsdel Norr i Östersund befinner sig i en expansiv fas där NP3 Fastigheter vill bidra till att skapa en levande stadsdel. Att vi nu får in Friskis & Svettis i området kommer att stärka attraktionskraften för både boende och kommersiell verksamhet. Vi kommer att få se än mer liv, rörelse och trivsel i stadsdelen tack vare Friskis & Svettis etablering, säger Marie Karlstedt, NP3 Fastigheter.
Presenteras av DLA Piper
Presenteras av Egnahemsbolaget
Presenteras av Newton
Presenteras av Titania
Bolag Nuvarande vd:n Anette Sand ska gå i pension vid årsskiftet – nu kan Fastighetssverige berätta vem som föreslås bli hennes ersättare.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.