Carl Olov Schalander, som tidigare varit verksam i fastighetsbranschen som fastighetsförvaltare, har som restaurangentreprenör sedan drygt 25 år startat upp och drivit ett flertal restauranger.
– Det är mycket glädjande att vi nu kan räkna in Carl Olov bland våra medarbetare. Hans mångåriga erfarenheter kommer att ta våra redan goda förutsättningar för att genomföra konceptualiserings- och förädlingsprocesser för såväl restaurangverksamheter som lokalerna de bedrivs i till en ännu högre nivå. Allt för att skapa optimala förutsättningar för både fastighetsägare och restauratörer att göra goda affärer, säger Nordic PM:s vd Joakim Orthén.
Presenteras av Optimal Stadsutveckling
Lista Fastighetsbranschen likt övriga delar av världen står inför en omställning på grund av all osäkerhet som präglat innevarande decenniet. Pandemi, krig och hög inflation har haft en enorm inverkan på branschen och förväntas få ringar på vattnet de kommande åren. Vad innebär detta för fastighetsbranschen på kort sikt? Fastighetssverige tog hjälp av Savills analyschef Maryrose David för att lista vad som kan vara värt att hålla utkik efter under 2023.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.