Per Ångquist har under de senaste fyra åren varit marknadschef för Hifab och ingår i koncernledningen. Klas Eldebrandt, nuvarande marknadsområdeschef, kommer fortsätta vara verksam inom marknadsområdet.
Organisationsförändringen gällde från den 27 mars.
Teknik "Den svenska fastighetsbranschen befinner sig för närvarande i en mycket aktiv fas." Så beskriver ChatGPT alltså läget just nu i fastighetsbranschen – sannolikt en bild som inte alla skulle känna igen sig i. Fastighetssverige bestämde sig för att ta reda på vilka andra insikter AI-assistenten har om den svenska fastighetsbranschen och framtiden för AI och proptech i den samma.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.