Konceptet bygger på en kostnadsfri servicerevision där Nordic PM i samråd med kunden ser över behov och fastställer de effektiviseringar och besparingar som ett samarbete skulle medföra. Tjänsten ska resultera i att en liten kund till flera olika leverantörer istället blir en prioriterad helhetskund där Nordic PM blir enda kontakt. Tjänsten finns redan nu tillgänglig och nya avtal med leverantörer sker kontinuerligt. Bland urvalet av tjänster ingår städning, kaffemaskiner, växter, kontorsmaskiner och reception/bemanning för att nämna några.
- Vår lösning är både smidig och kostnadseffektiv. Istället för att hålla reda på en mängd olika avtal och leverantörer så erbjuder vi helt enkelt ett avtal, en kontakt och en faktura. Det känns roligt att kunna erbjuda en tjänst som ger kunden både mer tid och pengar att lägga på deras kärnverksamhet, säger Joakim Orthén, VD på Nordic PM.
Vi på Nordic PM är fastighetskonsulter med lång erfarenhet och bred kompetens inom fastighetsbranschen. Vårt tjänsteutbud är huvudsakligen uppdelat i fyra affärsområden:
•Fastighetsförvaltning
•Lokaluthyrning
•Fastighetsutveckling
•Fastighetstransaktioner
Vår organisation genomsyras av entreprenörsanda och våra medarbetare tar initiativ, är ambitiösa och drivs av engagemang, fokus och närvaro.
Vi arbetar lite rakare, mycket enklare och framför allt på plats, eftersom vi är övertygade om att vi uppnår bäst resultat genom ett aktivt arbete i fastigheterna...
Bolag Efter en period av stark tillväxt renodlar John Mattson sin fastighetsportfölj för att stärka bolaget ytterligare inför framtiden. För Fastighetssverige berättar vd:n Per Nilsson om hur man parerat de ekonomiska utmaningarna under årets första halva, hur fokus ser ut för resten av året och varför en eventuell lågkonjunktur 2023 faktiskt skulle kunna stärka bolaget.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.