Ulf Stanley har gedigen erfarenhet från bygg- och fastighetssektorn där han främst arbetat med projekt- och processledning i anslutning till olika detaljplaneprocesser. Senast kommer han från en liknande roll på Tyréns, innan dess har han arbetat bland annat på företag som Peab, Atrium Ljungberg och Sweco.
– Med Ulfs kompetens kan vi ytterligare förfina det viktiga detaljplanearbetet som gör att Catena säkerställer etablerbar mark på strategiska lägen och på det viset kan matcha även framtidens logistiksatsningar och varuförsörjningsbehov, säger Catenas affärs- och fastighetschef Jörgen Eriksson.
Ulf Stanley tillträdde den 1 september och kommer att utgå från Catenas kontor i Helsingborg.
Raka spåret till smartare logistik
På ett hållbart sätt och genom samarbete utvecklar vi på Catena effektiva logistikanläggningar som försörjer storstadsregioner i Skandinavien.
Vi erbjuder Sveriges bästa nät av moderna och strategiskt placerade fastigheter som erbjuder optimala förutsättningar för ett smartare lager- och varuflöde.
Genom proaktivt arbete och kontinuerlig bevakning av trender inom logistikmarknaden kan vi säkerställa att våra kunder är rustade för framtidens logistik.
Teknik "Den svenska fastighetsbranschen befinner sig för närvarande i en mycket aktiv fas." Så beskriver ChatGPT alltså läget just nu i fastighetsbranschen – sannolikt en bild som inte alla skulle känna igen sig i. Fastighetssverige bestämde sig för att ta reda på vilka andra insikter AI-assistenten har om den svenska fastighetsbranschen och framtiden för AI och proptech i den samma.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.