Det är Blekinge Läns Tidning som skriver om budet.
- Det fanns en färdig lösning, säger advokaten Håkan Jansson, som under flera månader arbetade med att sy ihop lösningen under rekonstruktionsarbetet.
- Men jag vill inte avslöja några summor.
Han har svårt att förstå varför banken tackade nej. Det fanns en lösning på parkeringsfrågan mellan Riksbyggen och de boende, samtidigt skulle Saltöhem ha klarat sig undan konkurs, skriver BLT.
Swedbank vill inte kommentera ärendet, skriver BLT.
Bolag Under 2022 tog han steget från NCC till en tillvaro som konsult. Nu återvänder Marcus Sandahl till tillvaron som anställd när han blir sälj- och uthyrningschef på Platzer. För Fastighetssverige berättar Marcus Sandahl om nya tjänsten, sin syn på Platzer, Johanna Hult Rentschs betydelse för beslutet att ansluta till bolaget, om lärdomarna från konsultverksamheten och om sista tiden med uppdraget på Hufvudstaden.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.