Den 1 mars flyttar Däckdrottningen AB in på Långgatan 14 i Ljungby.
Lokalen är på cirka 1 400 kvadratmeter och hyreskontraktet sträcker sig över fem år.
– Vi är glada över att äntligen ha hittat rätt lokal och ser fram emot att flytta hos SLP, som har varit lyhörda och öppna för att möta våra behov och önskemål, säger Malin Jönsson, som är ägare och vd på Däckdrottningen AB.
Swedish Logistic Property äger, bygger och utvecklar fastigheter med inriktning på lager, logistik och industri.
I nära samarbete med Hyresgäster skapas effektiva och anpassade lokaler utifrån verksamheters behov och önskemål, där vi strävar efter att vara en partner som kan bidra till våra Hyresgästers utveckling och framgång.
Genom att regelbundet arbeta med att modernisera och effektivisera våra fastigheter så spar vi energi, sänker driftkostnader och givetvis värnar om vår miljö.
Med erfarenhet av fastigheter och affärer i olika bolag, ett stort kontaktnät...
Presenteras av Optimal Stadsutveckling
Ekonomi/Finansiering I förra veckan gick Besqab ut med informationen om att de gör en avsättning i pågående produktion och en nedskrivning av exploateringsfastigheter – i syfte att ge en tydligare bild av värdena i ljuset av marknadsförutsättningarna. Trots det kör de vidare på planerna om nyproduktion under 2023.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.