Image

Sista dagen att anmäla sig till Maths O-auktion

EKONOMI I dag går tidsfristen ut för dem som vill vara med och bjuda på Maths O Sundqvists livsverk Skrindan. Men ännu har ingen anmält sig.
Publicerad den 10 Mars 2009

Allt talar för att det bara kommer att vara Carnegie självt som lägger bud när Skrindan auktioneras ut den 17 mars, skriver E 24.

Andreas Koch, informationschef på Carnegie, sa i går kväll till E 24 att ingen hade anmält sig till auktionen.

- Nicklas Tollesson
nicklas@fastighetssverige.se

Ämnen

Senast från Fastighetssverige Plus

Besqabs vd kommenterar varslet

Bolag Under gårdagen meddelade Besqab att man tänker varsla 25 anställda om uppsägning efter sammanslagningen mellan Aros Bostadsutveckling och Besqab. Det nya bolagets vd, Magnus Andersson, svarar nu på Fastighetssveriges frågor om, bland annat, vad tanken bakom varslet har varit och hur det känns att ge beskedet till de anställda.

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus

Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige