Image

Titania: "En perfekt mix med bostadsutvecklare och en stark institutionell ägare"

Bolag Titanias grundare Einar Janson om den tidigarelagda noteringen, hur han fick med sig Jacob Karlsson på tåget, lyxvillan i Kalifornien och varför han inte tycker att substansvärdering är ett bra sätt att värdera Titania-aktien.
Publicerad den 24 November 2021
- Nicklas Tollesson
nicklas@fastighetssverige.se
Annons Image
Annons Image

Senast från Fastighetssverige Plus

Unik lista: Så mycket elstöd har betalats ut till bygg- och fastighetssektorn

Lista Under de första tre dagarna sedan det att ansökan om elstöd till företag öppnade har över 17 000 företag sökt elstöd och Skatteverket har betalat ut drygt 1,9 miljarder kronor. Över 5 000 av företagen som sökt hör till bygg- och fastighetsverksamhet, det kan Fastighetssverige visa med hjälp av unik statistik över de ansökningar som hittills har beviljats och betalats ut.

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus


Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige