Dogman grundades 1965 och är en av Nordens största leverantörer av husdjursprodukter med en omsättning på cirka 400 miljoner kronor.
– Dogman befinner sig i ett intressant utvecklingsskede med en ökad satsning på fysiska butiker vilket gör det särskilt intressant för oss att vara med och stötta dem långsiktigt, säger Benny Andersson, regionansvarig Syd vid Svenska Handelsfastigheter.
Bolag Kristina Grahn Persson blir ny Head of People & Culture på Castellum. För Fastighetssverige berättar hon vad som lockade mer rollen och bolaget, skiftet i branschen mot större fokus på människor kontra byggnader och vilka områden hon ser som viktiga för att bygga organisation och företagskultur.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.