Image

”Många tycker nog vi är lite konservativa”

Karriär 33 år i samma styrelse – och den som har suttit längst i ledande position i de börsnoterade bolagen. Så ser Hebas styrelseordförande Sören Härnblad på åren som har gått, kritiken mot bolaget, hur man överlevde fastighetskrisen – och så länge planerar han att sitta kvar.
Publicerad den 30 Maj 2017
- Anthon Näsström
anthon@fastighetssverige.se

Senast från Fastighetssverige Plus

20 framgångsrika år på börsen – så vill jubilerande Wihlborgs växa framöver

Bolag Wihlborgs passerade nyligen milstolpen 20 år på börsen – under vilka man gått från sju till 60 miljarder i fastighetsvärde. Vd Ulrika Hallengren berättar för Fastighetssverige om arbetet och strategin som legat till grund för den framgångsrika resan, Öresundsregionens utveckling och om målsättningen för bolaget framöver.

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus


Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige