Skistar har valt NK som plats för sin första butik i Stockholm.
– Vi är mycket glada att få öppna vår första popup-butik i Stockholm och göra Skistarshops kvalitativa sortiment och vår duktiga expertis tillgängligt för Stockholms vinterälskare, säger Anders Aspgård, affärsområdeschef på Skistar.
– Att få utöka vår sportkategori tillsammans med Skistar känns väldigt roligt. Vi är glada att de har valt just NK som första destination för fysisk närvaro i Stockholm. Vi har många vintersportsintresserade bland våra kunder och det blir ett fint tillskott på plan tre som ytterligare stärker vår position, säger Henrik Lilja, tillförordnad vd för NK.
– NK har länge varit en ikonisk destination för kvalitetsmedvetna kunder, och vi ser fram emot att kunna erbjuda våra produkter till både trogna skidåkare och nya kunder som vill vara redo inför vinterns äventyr, säger Anders Aspgård.
Bolag Bonava har levererat sin rapport för första kvartalet 2025 och vd och koncernchef Peter Wallin höll, tillsammans med vice vd och CFO Jon Johnsson, en presentation av siffrorna, utmaningarna och riktningen framåt för bolaget. – Vi hoppas kunna avsluta en intressant pipeline av B2B-produkter under 2025, säger Peter Wallin.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.