Lennart Schuss lämnar sin roll som senior rådgivare och styrelseledamot i Tenzing med omedelbar verkan.
I går blev det känt att Genesta knutit Lennart Schuss till sig som senior rådgivare.
Hans huvudsakliga verksamhet blir dock det egna investeringsbolaget som han bygger upp tillsammans med Stendörrens grundare Peder Johnsson.
Presenteras av Technogym
Bolag Resona kan – och har – ambitioner på att växa. Metoden för hur de tar byggrätter till färdigställda bostäder har visat sig funka. Inte minst är den fortsatt höga produktionstakten under dessa tuffa år ett bevis på att de hittat en modell som funkar, när andra har haft svårt att komma till skott. Det säger grundaren Sam Giertz. Samtidigt så fortsätter den innovativa resan i ett samarbete med två storbolag som kan ge stora fördelar framöver.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.