Image

MKB till Triangeln

Uthyrning MKB hyr 2 500 kvadratmeter av Vasakronan och flyttar den 1 november sitt administrativa kontor till Triangeln i Malmö.
Publicerad den 27 Maj 2015

- Intresset för att hyra kontor i Triangeln har ökat påtagligt vilket egentligen inte förvånar. Med all tänkbar service i området, garage i huset och gångavstånd till Station Triangeln är läget bra oavsett om man kommer med bil, tåg eller buss, säger Anders Kjellin, chef region Öresund, Vasakronan.

Bland kontorshyresgästerna i Triangeln finns sedan tidigare bland andra Sydsvenskan, Handelsbanken, Nord-Lock, PQR och Berendsen.

- Nicklas Tollesson
nicklas@fastighetssverige.se

Relaterade artiklar

Ämnen

Senast från Fastighetssverige Plus

Vilka fastighetsprofiler sitter i fotbollsstyrelserna?

Sverige Efter en evighetslång vinter är äntligen den svenska fotbollssäsongen här. Första omgång i damallsvenskan har redan gått av stapeln och nu tar säsongen ytterligare fart när herrallsvenskan och superettan har sina respektive premiärer i helgen. Mitt i analyser av trupper och siande kring vilka lag som gör upp om SM-guld, vilka nyförvärv som floppar och vilka klubbar som har fått storhetsvansinne har Fastighetssverige valt att titta på vilka profiler från bygg- och fastighetsbranschen som sitter med i elitlagens styrelser.

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus


Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige