– Jag vill tacka Maria för hennes insatser på Castellum, inte minst för det stora arbete som gjorts för att integrera ekonomifunktionerna under sammanslagningen av Castellum och Kungsleden under året. Jag önskar Maria lycka till på nästa uppdrag, säger Rutger Arnhult, verkställande direktör för Castellum AB.
Rekryteringsprocessen för en ny CFO inleds omedelbart.
Bolag Två nya bolag, en ny storägare och steg framåt för målet om att sänka skulderna är några av de delar som glädjer Leiv Synnes med det första kvartalet för SBB. Kort sagt så innebär det att strategin för att åter föra bolaget tillbaka till finansiell stabilitet börjar ge effekt.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.