Det blir Danshe Hostels tredje etablering i Stockholm och anläggningen kommer att ha cirka 60 rum.
Bjurfors Näringsliv har förmedlat uthyrningen.
Bjurfors Näringsliv, som är en del av Bjurforskoncernen, har varit en ledande aktör på den kommersiella fastighetsmarknaden sedan 1989. Vi har pågående uppdrag över hela Sverige och finns representerade i storstadsregionerna Stockholm, Göteborg och Malmö.
Bjurfors Näringsliv verkar huvudsakligen inom nedanstående tre segment:
- Rådgivning och transaktioner avseende samtliga typer av kommersiella fastigheter, vilket är vår kärnverksamhet.
- Uthyrning och överlåtelse av industri-, kontors- och butikslokaler.
- Ombildning från hyresrätt till bostadsrätt, där vi bibeh�...
Presenteras av Technogym
Bolag Resona kan – och har – ambitioner på att växa. Metoden för hur de tar byggrätter till färdigställda bostäder har visat sig funka. Inte minst är den fortsatt höga produktionstakten under dessa tuffa år ett bevis på att de hittat en modell som funkar, när andra har haft svårt att komma till skott. Det säger grundaren Sam Giertz. Samtidigt så fortsätter den innovativa resan i ett samarbete med två storbolag som kan ge stora fördelar framöver.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.