De fem är: Susanne Thor, Katarina Hagfält, Nicholas Jessen, Emily Mock och Anders Kolvik. Alla är anställda som projektledare.
- Vi upplever att fastighetsägare ofta har en utmaning att få hyresgästen att definiera sina krav i våra projekt. Med förstärkning av denna kompetens inom lokalutveckling kan vi nu bistå både fastighetsägare och hyresgäster med att säkerställa våra projekt genom alla faser. Vi ser även synergier i vår gemensamma kundbas och möjligheten att åta oss mer omfattande lokalutvecklingsprojekt, säger Peter Fristedt, regionchef på Hifab.
Presenteras av Technogym
Bolag Logistea presenterar under onsdagen sin rapport för första kvartalet 2025. Både den och den tillhörande presentationen andas expansionsvilja. – Vi fortsätter att äga en portfölj med stabila intäkter och vi fortsätter att expandera företaget, säger vd Niklas Zuckerman.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.