Image

DTZ förstärker i Göteborg

Karriär Sema Kadir har anställts på DTZ:s Göteborgskontor för att arbeta med värdering. Hon kommer närmast från Niras.
Publicerad den 11 Oktober 2013
Sema Kadir. Bild: Niras
Sema Kadir.

Sema Kadir har en examen från Lantmäteriutbildningen på Lunds Tekniska Högskola och har de senaste 2,5 åren arbetat på Niras Sweden.

- DTZ har redan idag en stor marknadsandel inom värdering i Göteborg, men vi upplever en stark och ökad efterfrågan och vill därför växa ytterligare. Nu anställer vi inom värdering för att bistå våra kunder i det segmentet, men vi söker just nu också medarbetare för nyckelpositioner inom Capital Markets och Occupier Services/hyresgästrådgivning, säger Agneta Jacobsson, vd för DTZ i Sverige.


Relaterade artiklar

Ämnen

Senast från Fastighetssverige Plus

"Tillsammans kan vi spara tre miljarder i kapitalkostnader"

Bolag Resona kan – och har – ambitioner på att växa. Metoden för hur de tar byggrätter till färdigställda bostäder har visat sig funka. Inte minst är den fortsatt höga produktionstakten under dessa tuffa år ett bevis på att de hittat en modell som funkar, när andra har haft svårt att komma till skott. Det säger grundaren Sam Giertz. Samtidigt så fortsätter den innovativa resan i ett samarbete med två storbolag som kan ge stora fördelar framöver.

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus


Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige