Image

Diös rekryterar affärsområdeschef till Dalarna

Karriär Jessica Nyman har rekryterats som ny chef för Diös Fastigheters affärsområde Dalarna. Hon kommer närmast från Bryggan Fastighetsekonomi.
Publicerad den 23 Mars 2015
Jessica Nyman. Bild: Diös
Jessica Nyman.

– Vi är stolta över att Jessica har valt att utvecklas tillsammans med oss. Med sin långa erfarenhet av och spetskompetens inom värdering och fastighetsrådgivning kommer hon att bli en stark kraft i utvecklingen av vår fastighetsportfölj, säger Lars-Göran Dahl, fastighetschef för Diös fastigheter.

Tidigare affärsområdeschef, Fredrik Thorgren, går vidare inom fastighetsbranschen i april.

Affärsområde Dalarna är Diös Fastigheters näst största med 21 procent av bolagets fastighetsvärde.

Relaterade artiklar

Ämnen

Senast från Fastighetssverige Plus

Trenden växer – så vill Klövern utvecklas med nischen

Bostäder Klövern är redan igång med ett gigantiskt projekt där de ställer om ett kontor till ett bostadshus. Nu har de lagt till ytterligare ett projekt i portföljen och vd Rickard Langerfors berättar hur de vill fortsätta utvecklas med den nischen.

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus


Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige