Per Nilsson har anslutit till Global Corporate Services på CBRE. Han har tidigare arbetat på Newsec, GVA Grimleys och nu senast som seniorkonsult och team manager inom hyresgästrådgivning på Niras.
Per Nilsson som kommer vara placerad i Stockholm, kommer fokusera på att erbjuda svenska kunder CBRE:s breda serviceplattform såväl i Sverige som internationellt.
Peder Engberg, Head of Global Corporate Services på CBRE i Sverige, kommenterar:
- Det händer mycket inom CBRE GCS nu och ambitionen är att fortsätta växa för att kunna erbjuda nya och befintliga kunder ett ännu bredare tjänsteutbud. Pers erfarenheter och omfattande nätverk från att tidigare ha jobbat med såväl svenska som internationella företag i Sverige och övriga Europa tillför värdefull kunskap till teamet.
På CBRE är vår passion att leverera marknadsledande fastighetsrådgivning som gör det möjligt för våra kunder att blomstra – i hela världen.
CBRE Group Inc. är världens största företag inom fastighetsrådgivning med huvudkontor i Los Angeles, USA. Företaget har runt 80 000 anställda och fler än 450 kontor som stödjer fastighetsägare, investerare samt hyresgäster över hela världen.
CBRE i Sverige erbjuder strategisk rådgivning inom – fastighetstransaktioner, hyresgästrepresentation, förvaltning, uthyrning och utveckling, samt värdering. Vi arbetar även med res...
Bygg/Arkitektur Efter omfattande arbeten har Lärjeholms Gård i östra Göteborg återfått sin forna stil med dekormålningar, originaldörrar och trägolv. Nu ska det skakas liv i den gård som en gång ägdes av Gustav Vasas svägerska och attackerades av Danmark. Fastighetssverige har varit inne i huset och känt historiens vingslag – samt en och annan sättning i byggnaden.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.