Image

Atrium Ljungberg tillsätter uthyrningschef

Karriär Petter Klingofström har rekryterats till Atrium Ljungberg som uthyrningschef.
Publicerad den 20 Mars 2015
Petter Klingofström. Bild: Atrium Ljungberg
Petter Klingofström.

Rollen är helt nyinrättad på Atrium Ljungberg.

Petter Klingofström kommer närmast från en roll som uthyrningschef på Savills.

Petter Klingofström kommer närmast från Savills, där han har varit uthyrningschef sedan 2011. Han har dessförinnan varit senior manager på Tenant & Partner och arbetat på Thulefastigheter och CBRE.

Han tillträder den 1 april.

- Nicklas Tollesson
nicklas@fastighetssverige.se

Relaterade artiklar

Ämnen

Savills Sweden AB på Branschguiden

Savills är en av världens ledande fastighetsrådgivare med 39 000 anställda och över 600 kontor i 70 länder runt om i världen. I Sverige tillhandahåller Savills bred expertis till både lokala och internationella kunder. Vi erbjuder rådgivning inom fastighetstransaktioner, värdering, analys, uthyrning, hyresgästrådgivning, fastighetsförvaltning, fastighetsservice samt projekt.

Läs mer på savills.se

Läs mer om Savills Sweden AB på Branschguiden

Senast från Fastighetssverige Plus

Nytt verktyg ska visa det ekonomiska värdet för fastighetsägare

Bygg/Arkitektur Göteborgs stad har sen en tid jobbat för att kulturen ska finnas med som en grundförutsättning i stadsutvecklingen, men det kan vara klurigt att hitta balansen. Kultur fyller en stad med liv och innehåll och har många positiva effekter som förbättrad hälsa, trygghet, tillväxt och högre fastighetsvärdering. Samtidigt så står det mot andra viktiga intressen och det finns redan idag konfliktytor. Nu ska ett nytt verktyg visa på det ekonomiska värdet med kulturetableringar och en panel ger sin syn på hur kulturen ska ta plats i våra städer.

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus


Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige