DICE är en av världens mest kända spelutvecklingsföretag och utvecklar högkvalitativa dator- och tv-spel. Företaget har huvudkontor i glashuset vid Slussen och i dagsläget är de 340 anställda.
Tenant & Partner – Skapar värdeskapande och hållbara arbetsplatser
I över 30 år har vi hjälpt företag och organisationer med alla typer av fastighets- och lokalfrågor, alltid med 100 % lojalitet till hyresgästen. Genom att utveckla arbetssätt och arbetsplatser skapar vi förutsättningar för ökat välmående, bättre produktivitet och större engagemang – vilket i sin tur genererar större värdeskapande kraft för både medarbetare och organisationer.
Vi erbjuder både komplexa helhetslösningar och separata tjänster utifrån våra kunders behov och önskemål. Med speci...
Presenteras av Technogym
Bolag Resona kan – och har – ambitioner på att växa. Metoden för hur de tar byggrätter till färdigställda bostäder har visat sig funka. Inte minst är den fortsatt höga produktionstakten under dessa tuffa år ett bevis på att de hittat en modell som funkar, när andra har haft svårt att komma till skott. Det säger grundaren Sam Giertz. Samtidigt så fortsätter den innovativa resan i ett samarbete med två storbolag som kan ge stora fördelar framöver.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.