– Med Lalehs långa gedigna erfarenhet inom fastighetsförvaltning och Fastighetsutveckling tar vi nu ett stort steg mot att kunna erbjuda våra kunder den professionella och hållbara förvaltning de efterfrågar. Förvaltning, utveckling och förädling är nu viktigare än någonsin hos fastighetsägare på grund av marknadsläget och efterfrågan på våra tjänster och den typ av hållbar förvaltning med fokus på samtliga tre ben inom hållbarhet växer stadigt. Hennes inkluderande ledarskap och värme smittar av sig till omgivningen och skapar en sådan sund arbetsmiljö vi själva och våra kunder önskar, säger Stefan Emericks, VD på SAPS Service Management.
– Jag ser mycket fram emot att börja jobba i ett sådant entreprenörsbolag som Saps med sunda värderingar som instämmer med mina egna och hoppas att kunna bidra med mina kunskaper, erfarenheter och personliga egenskaper till nuvarande kunder och kommande. Jag är övertygad om att förvaltning inom ramen för hållbarheten samtliga aspekter är det enda rätta vägen för oss alla och vår planet, säger Laleh Khosravi-Skoog.
Bolag Wihlborgs passerade nyligen milstolpen 20 år på börsen – under vilka man gått från sju till 60 miljarder i fastighetsvärde. Vd Ulrika Hallengren berättar för Fastighetssverige om arbetet och strategin som legat till grund för den framgångsrika resan, Öresundsregionens utveckling och om målsättningen för bolaget framöver.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.