Image

Popsporten hotas av överetablering: "Vissa hallar börjar få problem"

Bolag Efterfrågan på padel är fortfarande hög men den kraftiga ökningen av antalet padelhallar i landet har lett till att utbudet nu ser ut att ha blivit för stort. Den stora aktören Every Padels ordförande Hannes Andersson vittnar om att många hallar börjar få problem med beläggningen och varnar för att de små aktörerna med smalt utbud kan få det svårt att klara sig. För Fastighetssverige berättar han mer om padelns status och framtid samt hur Every Padel kommer att satsa framöver.
Publicerad den 8 Mars 2022
- Andreas Lithander
andreas@fastighetssverige.se

Senast från Fastighetssverige Plus

20 framgångsrika år på börsen – så vill jubilerande Wihlborgs växa framöver

Bolag Wihlborgs passerade nyligen milstolpen 20 år på börsen – under vilka man gått från sju till 60 miljarder i fastighetsvärde. Vd Ulrika Hallengren berättar för Fastighetssverige om arbetet och strategin som legat till grund för den framgångsrika resan, Öresundsregionens utveckling och om målsättningen för bolaget framöver.

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus


Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige