Image

Per Ankersjö startar pr-byrå

Bolag Per Ankersjö, tidigare stadsmiljöborgarråd i Stockholms stad (C), startar en pr-byrå med inriktning mot hållbar stadsutveckling.
Publicerad den 29 Januari 2015
Per Ankersjö. Per Ankersjö.

Företaget heter A beautiful soup och i bolaget finns också Lukas Forslund – med en bakgrund som budgetförhandlare och stadsbyggnadspolitiker i Stockholms stad – och Emelie Löthgren med bakgrund i kommunikationsbranschen.

- Nicklas Tollesson
nicklas@fastighetssverige.se

Ämnen

Senast från Fastighetssverige Plus

"Tillsammans kan vi spara tre miljarder i kapitalkostnader"

Bolag Resona kan – och har – ambitioner på att växa. Metoden för hur de tar byggrätter till färdigställda bostäder har visat sig funka. Inte minst är den fortsatt höga produktionstakten under dessa tuffa år ett bevis på att de hittat en modell som funkar, när andra har haft svårt att komma till skott. Det säger grundaren Sam Giertz. Samtidigt så fortsätter den innovativa resan i ett samarbete med två storbolag som kan ge stora fördelar framöver.

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus


Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige