Dan Hansson är av Samhällsbyggarna/Aspect auktoriserad fastighetsvärderare.
På Navet kommer han att arbeta inom bolagets fastighetstransaktionsteam samt med strategisk rådgivning, analys och värdering.
- Dan är en viktig rekrytering som ytterligare kompletterar Navets starka erbjudande om ett komplett tjänsteutbud inom fastighetsrådgivning. Genom Dan stärker vi vår närvaro och kompetens i Öresundsregionen ytterligare, säger Anders Hedenskog.
- Navet är en unik aktör i affärskonsultbranschen, genom den breda rådgivningskompetensen som grund i tjänsteerbjudandet. Det känns mycket stimulerande att få delta i detta och Navets fortsatta expansion, säger Dan Hansson.
Forum Fastighetsekonomi AB är specialiserade på fastighetsekonomi, fastighetsvärderingar, marknadsanalyser, fastighetsutveckling och rättsekonomi samt bostadsrättsföreningar och bostadsrätter. Inom vår organisation finns specialister på bostadsrättsföreningar såsom ombildningar, friköp och kapitaltillskott mm. Forum Fastighetsekonomi är partnerägt och helt fristående från externa intressen.
Antal kontor uppgår till nio stycken belägna i Stockholm, Göteborg, Malmö, Falun, Norrköping, Nyköping, Umeå, Västerås och Östersund. Huvudkontoret finns i Stockholm.
Inom v...
Karriär Jacob Bruzelius, tidigare vd för Coperate Finance på Catella Sverige, blir istället Head of Debt Capital Markets med fokus på utveckling inom skuldrådgivning och omstruktureringar utifrån rådande marknadsläge. För Fastighetssverige berättar han om vilka skillnader han ser från finanskrisen och situationen idag.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.