– Att öppna pop up-butiker är ett unikt tillfälle att komma närmare slutkonsumenten och Happy Socks vill ge så många som möjligt en chans att få se kollektionen och hitta en present, säger Center Manager Johan Torge.
Happy Socks startades våren 2008 och säljs i dag i över 70 länder. I sortimentet hittar man strumpor och underkläder samt barnstrumpor.
Bygg/Arkitektur Ola Serneke berättar för Fastighetssverige om markanvisningen för Cirkustomten som han vill ta över med sitt nystartade bolag. Han berättar om dialogen med exploateringsnämnden, när projektet skulle kunna vara färdigställt och vilken del han har för avsikt att sälja vidare efter färdigställande.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.