Låne- och investeringsfaciliteten har en löptid på sju år vilket förlänger bolagets totala kapitalbindningsprofil från 3,3 år till 5,5 år.
- Vi är glada över att se en ny stor internationell institution som finansiär av bolaget. Detta är i linje med våra pågående arbeten för att optimera D Carnegie & Co:s kapitalstruktur, säger Svein-Erik Lilleland, tf vd för D Carnegie.
Fastighetsmarknadsdagen Jönköping HV71:s meste, och kanske bäste, spelare genom tiderna har likt många andra profiler gett sig in i padelindustrin. För Fastighetssverige berättar Johan Davidsson om varför han tror att hans Padelcenter kommer klara sig och hur aktörerna behöver tänka för att hitta lönsamhet.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.