Mats arbetar idag som projektutvecklingschef på Nivika Fastigheter och har tidigare arbetat bland annat som affärsutvecklare på Serneke.
Mats Nyström tillträder som regionchef den 15:e maj och kommer fortsätta arbeta med att förvalta, utveckla och växa fastighetsbeståndet för CA Fastigheter i Växjö.
– Vi är glada över att ha rekryterat Mats till CA Fastigheter. Med sin erfarenhet från tidigare roller, marknadskännedom och ledarskap blir Mats ett bra tillskott till det befintliga teamet i Växjö, säger Andreas von Hedenberg, vd på CA Fastigheter.
Öresund Igår prisades Malmö för arbetat man gjort med sin stadskärna med priset Årets Stadskärna. Fastighetssverige kollade närmare på vad som pågår i Malmö på fastighetssidan.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.