Image

Spelet bakom SBB:s rekordförsäljning

Bolag Ilija Batljan berättar för Fastighetssverige om jätteförsäljningen i Oslo och det efterlängtade kreditbetyget som ska ta SBB till nästa nivå.
Publicerad den 18 April 2019
- Sebastian Sandström
sebastian@fastighetssverige.se

Senast från Fastighetssverige Plus

Nu skiner 1700-talsgården igen

Bygg/Arkitektur Efter omfattande arbeten har Lärjeholms Gård i östra Göteborg återfått sin forna stil med dekormålningar, originaldörrar och trägolv. Nu ska det skakas liv i den gård som en gång ägdes av Gustav Vasas svägerska och attackerades av Danmark. Fastighetssverige har varit inne i huset och känt historiens vingslag – samt en och annan sättning i byggnaden.

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus


Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige