Image

Padeldödens nästa offer – ytterligare en aktör plockar ner skylten i CBD

Uthyrning Efter att ha gått upp som en sol har padelns popularitet kommit ner som en pannkaka. Runtom i Sverige stänger hallar i parti och minut och nu skördas ytterligare offer i svallvågorna av padeldöden.
Publicerad den 24 November 2022
- Axel Ohlsson
axel@fastighetssverige.se

Senast från Fastighetssverige Plus

Nu skiner 1700-talsgården igen

Bygg/Arkitektur Efter omfattande arbeten har Lärjeholms Gård i östra Göteborg återfått sin forna stil med dekormålningar, originaldörrar och trägolv. Nu ska det skakas liv i den gård som en gång ägdes av Gustav Vasas svägerska och attackerades av Danmark. Fastighetssverige har varit inne i huset och känt historiens vingslag – samt en och annan sättning i byggnaden.

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus


Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige