– Vi fortsätter att satsa långsiktigt på Karlskrona som är en viktig ort för oss. Det känns utvecklande och hållbart att kunna göra om befintliga kontors- och mötesytor, eftersom vi trivs bra och har en lång historia på platsen. Det nya kontoret kommer att ha mycket bra förutsättningar att stötta oss i vårt framtida hybrida arbetssätt, säger Karin Bjernbäck D’Hondt, CFO på Telenor Sverige.
– Vi är mycket glada över att kunna fortsätta vårt långsiktiga partnerskap med Telenor, som sträcker sig tillbaka till 1998, och hjälpa dem att utvecklas. Med de nya avtalen kommer vi att anpassa lokalerna till Telenors nuvarande och framtida behov. Samtidigt ser vi fram emot nya etableringar i våra fastigheter i Karlskrona framöver, säger Caroline Bertlin, vd för Nordisk Renting.
Mipim Årets upplaga av Mipim är över för den här gången. Hur var det egentligen, vilka var höjdpunkterna, vad har man saknat (förutom förstås solen!) och kommer man komma tillbaka nästa år? Ett stort gäng fastighetsaktörer ger svaren i Fastighetssveriges stora enkät från Cannes.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.