Image

Leiv Synnes huvudvärk

Bolag I med- och motvind så kämpar SBB vidare med att öka stabiliteten, minska skulden och höja värdet på fastigheterna. När vd Leiv Synnes presenterar resultatet av året Q3-rapport så är det en huvudvärk som återstår.
Publicerad den 28 November 2024

Senast från Fastighetssverige Plus

Kedjan i konkurs – flera Stockholmsgallerior påverkas

Lista Konkurserna ökade under mars månad i den statistik som Creditsafe sammanställt. De noterade en kraftig uppgång i konkurser inom hotell, restaurang och detaljhandeln. I den sistnämnda kategorin finns en modekedja som finns på sju stora gallerior och köpcentrum i Stockholm.

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus


Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige