Henrik Gidmark började på Concent i januari 2016 och hade då ansvaret för affärsutvecklingen, han klev sedan in som tillförordnad vd i februari 2017 efter att Matias Lindberg lämnade sin post.
En efterträdare är ännu inte utsedd utan Concent kommer återkomma med mer information så snart det blir klart vem som ersätter Henrik Gidmark.
Bolag Lerstenen säljer merparten av sitt kommersiella bestånd till Diös för 1,6 miljarder kronor. Vd:n Erik Sällström berättar för Fastighetssverige hur man vill investera pengarna från affären, var i Umeå man ser bäst möjligheter, hur man ser på framtiden för sitt kommersiella bestånd och om tankar kring aktieinnehavet i Diös.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.