Image

Catella nyanställer inom fastighetsrådgivning

Karriär Catella har rekryterat Jenny Lindholm och Jenny Johansson till fastighetsrådgivningen i Stockholm.
Publicerad den 12 Juni 2013
Jenny Lindholm. Bild: Catella
Jenny Lindholm. Jenny Johansson. Bild: Catella
Jenny Johansson.

Jenny Lindholm har efter sin examen från KTH år 2002 arbetat på Skanska, Catella och Niam. Nu återvänder hon till Catella och tillträder en tjänst som projektledare.

Jenny Johansson har nyligen slutfört sin utbildning på Handelshögskolan i Stockholm och kommer att arbeta som analytiker.

- Vi är mycket glada över de här rekryteringarna. Både Jenny Lindholm och Jenny Johansson kommer genom sin kunskap och kompetens stärka fastighetsrådgivningen i Stockholm, säger Anders Nordvall, chef för Catellas fastighetsrådgivning i Stockholm.

- Nicklas Tollesson
nicklas@fastighetssverige.se

Ämnen

Senast från Fastighetssverige Plus

Vilka fastighetsprofiler sitter i fotbollsstyrelserna?

Sverige Efter en evighetslång vinter är äntligen den svenska fotbollssäsongen här. Första omgång i damallsvenskan har redan gått av stapeln och nu tar säsongen ytterligare fart när herrallsvenskan och superettan har sina respektive premiärer i helgen. Mitt i analyser av trupper och siande kring vilka lag som gör upp om SM-guld, vilka nyförvärv som floppar och vilka klubbar som har fått storhetsvansinne har Fastighetssverige valt att titta på vilka profiler från bygg- och fastighetsbranschen som sitter med i elitlagens styrelser.

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus


Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige