Ulrika Jakobsson kommer närmast från Oscar Properties, där hon innehar rollen som tillförordnad försäljningschef. Hon har tidigare arbetat som säljansvarig för nyproduktionsprojekt hos JM och är utbildad civilekonom samt registrerad fastighetsmäklare.
Elisabet Forsell kommer närmast från Oscar Properties, där hon arbetar som designansvarig. Hon har tidigare arbetat som arkitekt på Waldemarson Berglund Arkitekter och är utbildad arkitekt, SAR/MSA.
– Aros Bostad har under de senaste åren varit inne i en intensiv tillväxtfas och antalet bostadsprojekt växer löpande. Detta innebär även att antalet bostadsprojekt som kommer in i en projektutvecklings- och försäljningsfas ökar kraftigt de närmaste åren. I och med rekryteringarna av Ulrika och Elisabet förstärker vi Aros Bostads organisation inom områdena försäljning och koncept/projektutveckling. De kommer med sin bakgrund och erfarenhet att vara ett välkommet tillskott till Aros Bostad i vår försatta expansion, säger Samir Taha, vd/partner på Aros Bostadsutveckling.
Fastighetsmarknadsdagen Jönköping För drygt 15 år sedan grundade Ivan Martic, uppvuxen i Vaggeryd, IM Vision efter sitt UF-företag i skolan. Idag är det ett av Sveriges ledande företag inom uthyrning och försäljning av LED-skärmar. 2023 blev han utsedd till årets unga företagare i Jönköpings län. Samma år förvärvades majoriteten av företaget av ett investmentbolag. På Fastighetsmarknadsdagen i Jönköping berättar han om sin resa och om sin filosofi när det gäller företagande.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.