Under invigningshelgen öppnar bland annat klädbutiken The Industry, Kids & Friends, Søstrarna Greene, The Uniform och cigarrföretaget Brobergs.
-Entréplan nyöppnades i juni och under sommaren har arbetet pågått intensivt. Nu närmar vi oss det färdiga Triangeln och en stor invigning, säger Arne Johansson, Centrumchef Triangeln.
Efter utbyggnaden kommer Triangeln att ha cirka 35 000 kvadratmeter uthyrningsbar yta med totalt cirka 150 butiker, restauranger och caféer.
NCC Property Development har utvecklat nya Triangeln och sålt köpcentrumet till Vasakronan.
Fastighetsmarknadsdagen Jönköping För drygt 15 år sedan grundade Ivan Martic, uppvuxen i Vaggeryd, IM Vision efter sitt UF-företag i skolan. Idag är det ett av Sveriges ledande företag inom uthyrning och försäljning av LED-skärmar. 2023 blev han utsedd till årets unga företagare i Jönköpings län. Samma år förvärvades majoriteten av företaget av ett investmentbolag. På Fastighetsmarknadsdagen i Jönköping berättar han om sin resa och om sin filosofi när det gäller företagande.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.