Avtalen innebär att bägge hyresgästerna utvecklar och förlänger sina befintliga etableringar i Bredden.
– Vi är oerhört glada att befintliga hyresgäster som Linak och E.ON väljer att stärka sina etableringar i Bredden. Det här är ytterligare en bekräftelse på att vi har ett kontorserbjudande i Bredden som passar företag med behov av stora och effektiva kontorsytor, säger Thomas Sipos, vd för Profi Fastigheter.
Bygg/Arkitektur Efter omfattande arbeten har Lärjeholms Gård i östra Göteborg återfått sin forna stil med dekormålningar, originaldörrar och trägolv. Nu ska det skakas liv i den gård som en gång ägdes av Gustav Vasas svägerska och attackerades av Danmark. Fastighetssverige har varit inne i huset och känt historiens vingslag – samt en och annan sättning i byggnaden.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.