Per-Ingemar Persson lämnade tidigare i år över rollen som Sverigechef på Veidekke till Jimmy Bengtsson.
Magnus Eriksson och Daniel Skoghäll har avböjt omval.
I övrigt föreslås omval av Bengt Kjell (ordförande), Jens Engwall, Anneli Lindblom, Caroline Sundewall och Ulrika Valassi.
Sverige Uthyrningschef på Croisette, matinfluencer med nära 130 000 följare och författare är tre delar i det som beskriver Jennifer Eriksson. Hon berättar för Fastighetssverige vad hon lärt sig av att bolla de delarna samtidigt, vilka fenomen hon noterar på uthyrningsmarknaden nu och känslorna inför att den andra kokboken nu är på väg mot bokhyllorna. Samt vad hon skulle bjuda på till en person hon imponeras av i branschen och ett recept som hon också delar till Fastighetssveriges läsare.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.