Lokalerna omfattar cirka 900 kvadratmeter och inflyttning beräknas ske 1 januari 2018. Genom en omfattande renovering av det så kallade Slakthuset (fastigheten Gamlestaden 39:13) skapar nu Klövern nya kontorslokaler i Slakthusområdet alldeles intill det planerade resecentrumet vid Gamlestadstorget.
– Vi ser med glädje fram emot att få välkomna Wine Mechanics till nya skräddarsydda lokaler hos Klövern genom omvandling av vad som tidigare var en fabriksfastighet till en eventfastighet som erbjuder vintillverkning, vinprovning samt restaurangverksamhet, säger Lennart Rydberg, fastighetsförvaltare på Klövern.
Presenteras av Eways
Presenteras av SLUSSGÅRDEN
Bolag Serafim gjorde två förvärv precis före årsskiftet. Fastighetssverige frågar företagets vd Rickard Jacobsson vad de planerar framöver. Här ska de växa. Vi undrar också om det kan bli aktuellt med en börsnotering.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.