Image

Datscha rekryterar

Karriär Datscha rekryterar fyra personer, bland andra Ellen Reichard och Carl Wibeck, som tillträder sina tjänster i dag.
Publicerad den 10 Oktober 2011

Ellen Reichard tillträder en tjänst som ”customer success manager”. Hon är fastighetsekonom och har gedigen erfarenhet av fastighetsvärdering, försäljningsarbete och analys. Under de senaste åren har Ellen arbetat som fastighetskonsult, försäljningsansvarig samt projektledare.

Carl Wibeck tillträder en ny roll som sales support. Han kommer närmast från Bisfront.

I förra veckan började Alexandre Grigoletti på produktavdelningen, som quality assurance manager.

Linda Claesson, närmast från Betsson, börjar 1 november ett vikariat som marketing coordinator.

- Nicklas Tollesson
nicklas@fastighetssverige.se

Ämnen

Senast från Fastighetssverige Plus

Efter succén – en kokbok till från Croisettes uthyrningschef

Sverige Uthyrningschef på Croisette, matinfluencer med nära 130 000 följare och författare är tre delar i det som beskriver Jennifer Eriksson. Hon berättar för Fastighetssverige vad hon lärt sig av att bolla de delarna samtidigt, vilka fenomen hon noterar på uthyrningsmarknaden nu och känslorna inför att den andra kokboken nu är på väg mot bokhyllorna. Samt vad hon skulle bjuda på till en person hon imponeras av i branschen och ett recept som hon också delar till Fastighetssveriges läsare.

Läs mer

Mer om Fastighetssverige Plus


Lokalnytt Lokalnytt.se - Hitta ditt nya drömkontor idag. Tusentals lediga lokaler inom hela Sverige.
Nordic Property News Nordic Property News reports the latest news from the Nordic real estate market with an international newsletter every weekday.

Mer från Fastighetssverige