Det blir ett nytt seniorboende med 29 bostadsrätter. Det första spadtaget tas bland annat av Lennart Nilsson, 2:e vice ordförande i kommunstyrelsen i Höganäs.
– Fler seniorbostäder är efterlängtade i Höganäs och därför känns det extra glädjande att vi nu kan ta första spadtaget för Bonum BRF Keramikern, säger Alexandra Gedda, försäljnings- och marknadsansvarig för Bonum Seniorboende i Skåne.
Samtliga lägenheter har sålts innan det första spadtaget tas.
– Intresset har varit jättestort och nu planerar vi för ytterligare fler seniorbostäder i samma område, säger Alexandra Gedda.
Sverige Uthyrningschef på Croisette, matinfluencer med nära 130 000 följare och författare är tre delar i det som beskriver Jennifer Eriksson. Hon berättar för Fastighetssverige vad hon lärt sig av att bolla de delarna samtidigt, vilka fenomen hon noterar på uthyrningsmarknaden nu och känslorna inför att den andra kokboken nu är på väg mot bokhyllorna. Samt vad hon skulle bjuda på till en person hon imponeras av i branschen och ett recept som hon också delar till Fastighetssveriges läsare.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.