Enligt AF Gruppen står man inför en spännande tillväxtresa i Sverige och kommer att öka fokus på egenutvecklade projekt. Mathias Grahn och Börje Eckegren kommer närmast ifrån Peab Fastighetsutveckling och tillträder sina nya tjänster i maj månad.
– Med dessa två nyckelpersoner på plats är vi redo att ta nästa steg i vår strävan att bli en projektutvecklingsaktör att räkna med i Sverige, säger Jonas Skingley, vd för AF Projektutveckling.
Presenteras av Egnahemsbolaget
Presenteras av Titania
Presenteras av Newton
Presenteras av DLA Piper
Lista Nästan samtliga fastighetsbolags kurser lös rött under juni och för ett antal bolag föll kursen dramatiskt med över 40 procent. Här presenterar Fastighetssverige en lista över hur bolagen presterade på börsen under juni.
Kommentera
När du lämnar en kommentar måste du uppge e-post, den används endast till att informera dig om svar på din kommentar och visas inte för andra besökare.